Új világításra, lámpákra van szükséged, de nem tudod, hogy hol kezd? Megvannak a saját elképzeléseid, de nem vagy biztos benne, hogy miképpen valósítsd meg azokat? Vagy szakmai tanácsot, ihletforrást keresel? Akkor jó helyen jársz! Személyre szabott világítástechnikai tanácsadással segítünk, akár műszaki, akár lakberendezési megközelítésről legyen szó.
A LED világítás előnyei
A világítás tervezésénél, először mindenképpen gondolkodjunk el, melyik helyiségben milyen tevékenységet szeretnénk végezni és ehhez mekkora fényerőre van szükség. Gyakran fogjuk-e le- és felkapcsolni az égőt, izzót. Egy előszobába, közlekedőkbe általában elég a kisebb fényerő, mint ahogy a tévénézéshez is. A nagyobb fényerőre a konyhában, olvasószobában, íróasztalnál van szükség. Fürdőszobában, wc-ben mindenképpen olyan világítástechnikát alkalmazzunk, amely bírja a gyakori le- és felkapcsolást. A fényerő mellett a fogyasztásra is érdemes odafigyelni, természetesen azzal járunk a legjobban, ha az előbbi magas, az utóbbi alacsony.
Mit tartalmaz
a tanácsadás?
Világítás vezérlés
Az okos otthonokban számtalan lehetőség van az intelligens világítás kapcsolások területén, nem csak a fel/le kapcsolás vagy mozgás általi világításvezérlés, hanem fényerőszabályzás vagy a LED szalagok RGB vagy RGBW szabályzása is lehetséges.
Miért jó az intelligens világítás vezérlés?
LED világítás
Időzített világítás kapcsolás
Mozgásérzékelés
Fényerőszabályzás
Lumen/Watt táblázat
A táblázatból jól kalkulálható, ha a megszokott fényerőt szeretnénk elérni LED fényforrással, akkor mekkora teljesítményű LED fényforrást válasszunk. A számok csak átlagos értékek, gyártónként eltérnek.
A vásárlás előtt szintén el kell dönteni, hogy milyen színhőmérsékletet akarunk. Ezt Kelvinben adják meg, és 2700 táján általában a narancssárga színvilág köszön vissza. Minél fentebb megyünk a skálán, annál közelebb kerülünk a természetes fehérhez, majd a hideg fehérhez. Ez utóbbit 5000 Kelvin fölött találjuk meg.
Milyen fehéret használjunk
a különböző helyiségekbe?
Nincs szabály arra vonatkozóan, hogy hova milyen színű fehér fényforrást érdemes elhelyezni.Főleg az emberi szem tűrőképességétől függ ez a dolog. A legáltalánosabb és leggyakoribb választások a következők:
– meleg fehér ( 3000K ): nappali, hálószoba, konyha és minden olyan helyiségben, ahol sok időt töltünk el. Az emberi szem ehhez a színhőmérséklethez van hozzászokva, mert a napsütés is ilyen fényt ad.
– hideg fehér ( 6000K ): raktárak, bolthelységek és nagyobb egységek. Nagyon sok embernek a szemét kifejezetten zavarja a hideg fehér szín, éppen ezért azt ajánljuk, hogy vásárlás előtt minden esetben próbálják ki a két fehér közötti különbséget.