Melyik a jobb?
Az okosotthon rendszerek beépítés és telepítés szempontjából 2 nagy osztályba sorolhatók: vezetékes és vezeték nélküli rendszerekre. A Loxone megoldás „központi eleme” a Miniserver, elvégzi az összes ház körüli feladatot, az egyszerű árnyékolástól az intelligens helyiségenkénti szabályozásig. Legyen szó lámpákról, zsalúziákról, a fűtésről, zenéről vagy a riasztóberendezésről, a Miniserverrel a teljes épületautomatizálási rendszer kezelhető.
Vezetékes és vezeték nélküli okosotthon rendszer legnagyobb különbsége, hogy amíg a vezetékes rendszernél a központi vezérlő egység kábelen, addig a vezeték nélküli, egy bizonyos frekvencián kommunikál az összes többi érzékelővel, szenzorral, automatizált egységgel.

Sokan a vezetékesre rendszerre esküsznek, mert nem szeretik magukat kitenni az instabil kapcsolat általi kockázatnak. A Loxone Miniserver a vezetékes technológia központja. Az eszközök, érzékelők, szenzorok, vezetéken kommunikálnak a központtal és egymással. A vezetékes rendszer jelenti a stabil kapcsolatot abban az esetben is, ha rendkívül nagy mennyiségű végponttal rendelkezünk. Létjogosultsága inkább az új építésű házakban, lakásokban van, mert amellett, hogy biztonságos az adatközlés, jellemzően megnöveli a telepítés költségeit, illetve bontással kábelfektetéssel jár.

A vezeték nélküli rendszerrel egy új szegmens számára nyílik meg az intelligens épületautomatizálás lehetősége: a meglévő otthon tulajdonosok körében, sőt az albérletesek számára is, ugyanis ezek a vezeték nélküli rendszerek könnyebben költöztethetőek. Továbbá, maga a rendszer is bővíthető, módosítható, bontás nélkül. A Loxone Miniserver Go, a gyártó vezeték nélküli eszközeit összefogó központ, amin az épületautomatika programja, logikája fut. A rádiófrekvencián kommunikáló Loxone Miniserver Go-val könnyedén, egyszerűen teheti intelligensé otthonát. A vezeték nélküli rendszereknél tehát a rugalmasság a legnagyobb előny.
Vezeték nélküli rendszer
Vezetékes rendszer